Treść artykułu

FERIE ZIMOWE 2021

Kochane dzieci przyszedł czas ferii zimowych wszyscy wiemy, że niestety będzie to czas inny niż zazwyczaj ale chcemy was zachęcić do zabawy, do spędzania czasu na spacerze w lesie, wykonywania ćwiczeń w domu czy też zabawy w ogrodzie z wykorzystaniem śniegu.
Dokładnie od dnia dzisiejszego macie możliwość wyjścia z domu gdyż wprowadzony został przepis gdzie już nie musicie zostawać w miejscu zamieszkania do godziny 16:00 zatem wykorzystajcie tę możliwość do zabaw na powietrzu!
Wiemy również o tym, że bardzo lubicie spędzać czas przy komputerze ale czy korzystanie z mediów musi być nie korzystne dla was? Otóż nie, mamy dla was propozycje stron internetowych na których możecie nauczyć się wielu rzeczy, wykorzystując naukę przez zabawę! Jest kilka propozycji również dla starszych uczniów. Poniżej załączamy adresy stron.
Życzymy wam wyśmienitej zabawy uważajcie na siebie podczas zabaw na zewnątrz oraz w domu. Dużo zdrowia Kochani!

STRONY DLA DZIECI MŁODSZYCH

MIŚ BU ZAPRASZA BA BULIBA.PL
Strona dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat zawierająca wiele gier i zabaw edukacyjnych, twórczych, zręcznościowych, gry na spostrzegawczość, a także gry polegające na segregowaniu przedmiotów. Można tam znaleźć również gotowe do wydrukowania zaproszenia, kolorowanki, czy bileciki do prezentów.

DOMOWY PRZEDSZKOLAK  LULEK.TV
Domowy przedszkolak czyli witaj w Lulandii! Są tam gry dla dzieci, kolorowanki i zabawy. Przedszkolaki mogą poznawać literki, liczby, angielski i śpiewać piosenki. Czas spędzony przed komputerem mierzy zegar Bimbam który dzwoni, jeśli zabawa trwa zbyt długo.

GRY I ZABAWY Z BARBIE
Oficjalna strona lalki Barbie. Można wybrać się z Barbie na zakupy, poprzymierzać ciuchy, poczatować z jej przyjaciółmi. Strona przeznaczona dla każdej małej księżniczki.

KOLOROWE OBRZAKI
Całkiem spory wybór wysokiej jakości kolorowanek dla dzieci. Zwierzęta: ssaki, płazy, gady, ptaki, ryby, owady, dinozaury. Rośliny: owoce, warzywa, kwiaty, grzyby. Pojazdy: samochody, samoloty. Kolorowanki edukacyjne: literki (alfabet), cyferki. Labirynty, przedmioty. Kolorowanki świąteczne: Boże Narodzenie, Wielkanoc.

EDUKACYJNE GRY DLA DZIECI
Dziesiątki wszechstronnie rozwijających się gier bez przemocy, opracowanych we współpracy rodziców z pedagogami, a także słuchowiska, elektroniczne kartki, tapety na pulpit i wiele innych. To wolne od reklam miejsce, w którym najmłodsi znajdą dla siebie wiele niesamowitych przygód.

MATERIALY POMOCNICZE DO E-NAUKI

epodręczniki.pl

Serwis dla dzieci i młodzieży zawierający materiały edukacyjne z większości przedmiotów. Do każdego tematu udostępniony jest film pozwalający usystematyzować wiedzę oraz ćwiczenia dotyczące poruszanych w filmie zagadnień oraz słowniczek wyjaśniający najważniejsze hasła.

matzoo.pl
Tutaj dzieci rozwijają zadania matematyczne bez rejestracji, wystarczy wybrać klasę i zagadnienia. Jest możliwość sprawdzenia poprawności odpowiedzi.

szaloneliczby.pl
Serwis na którym znajdziemy zadania matematyczne dla dzieci ale również też dla młodzieży takie jak przykładowe arkusze maturalne. Do każdego zadania jest mała pomoc z wytłumaczeniem danych zasad matematycznych z przykładami.

pistacja.tv

Filmy pozwalające lepiej pojąć matematykę oraz plansze z podsumowaniem najważniejszych zasad. Wszystko można obejrzeć w serwisie albo pobrać na komputer. Pomoc zarówno dla dzieci jak i rodziców, którzy chcieliby sobie co nieco przypomnieć.

seterra.com
Tekstowe i graficzne testy z geografii, które pomogą w nauce kontynentów, państw ich stolic czy flag. Plusem jest dużo pracy z mapą.

pan belfer.pl
Kanał dla tych, którzy kochają chemię lub za nią nie przepadają, ale muszą zrozumieć.

lektury.gov.pl
Książki w formie ebooków dostępne są bezpłatnie, bez konieczności rejestracji.

quizme.pl
Zabawa w formie quizów i zagadek z wielu dziedzin wiedzy. Jest podział na klasy. Nie wymaga rejestracji.

khan academy.org
Strona z krótkimi filmami edukacyjnymi z wielu dziedzin wiedzy zakończonymi ćwiczeniami sprawdzającymi wiadomości. Znajdą się także materiały dla najmłodszych dzieci dotyczące np. kształtów czy nauki liczenia.

dyktanda online
Dzieci, które lubią zmagania z ortografią, ale na wesoło, powinien zainteresować serwis z bezpłatnymi dyktandami. Oczywiście wszystko dzieje się w systemie a na koniec otrzymujemy informację na temat ilości poprawnych błędów i odpowiedzi.

CIEKAWE STRONY

mac.pl
Na stronie dostępne są materiały do pobrania. Świetna akcja wydawnictwa MAC, które wspierając edukację on-line w tym trudnym czasie, bezpłatnie udostępniono swoje zasoby. Adres który zdecydowanie warto odwiedzić.

gov.pl/zdalnelekcje
Rządowy serwis, który ma wspomóc uczniów, nauczycieli i rodziców w temacie edukacji on-line podczas społecznej kwarantanny. Strona jest prosta, czytelna i nie wymaga rejestracji. Wybieramy klasę, potem przedmiot i temat z listy.