Treść artykułu

Kultura ludowa w sieci

Regionalne Centrum Animacji Kultury (RCAK) zaprasza na cykl kursów e-learningowych „Kultura ludowa w sieci”, popularyzujących dorobek polskiej kultury ludowej w przestrzeni online. Kursy mają na celu najmłodszych i młodzież – wciągnąć w świat folkloru, dorosłych – roztańczyć i zachęcić do aktywności, a seniorom dać szansę wrócić do korzeni.

Trwa wirtualna podróż po poszczególnych zakątkach Polski, by poznać regionalne tradycje i folklor. 25 sierpnia 2020 o godz. 12.00 na portalu lubuskiekultura.pl w kalendarzu wydarzeń (https://lubuskiekultura.pl/wydarzenia/kultura-ludowa-w-sieci-region-lubelski/) swojej premiery doczeka się dziewiąty kurs e-learningowy, podczas którego RCAK zaprezentuje folklor Regionu Lubelskiego wraz z charakterystycznymi tańcami i strojem.

Bez względu na wiek, każdy uczestnik kursu będzie miał okazję zdobyć certyfikat potwierdzający jego ukończenie. Wystarczy uważnie uczestniczyć w kursie i udowodnić znajomość słów-kluczy. Dla tych, którzy zdecydują się wziąć udział we wszystkich 16 kursach, przewidziany został dodatkowy certyfikat, poświadczający ukończenie całego cyklu. To prawdziwa gratka dla miłośników polskiego folkloru oraz cenna pamiątka!

Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w kursach i doświadczania kultury ludowej bez konieczności wychodzenia z domu. Polecamy również śledzić portal lubuskiekultura.pl i profil RCAK na Facebooku, gdzie niebawem ukaże się zajawka nadchodzącego kursu!

Szczegółowe informacje na temat „Kultury ludowej w sieci” dostępne są na stronach www.lubuskiekultura.pl, www.rcak.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Kultura ludowa w sieci kurs