Treść artykułu

„Kultura ludowa w sieci” – czas wyruszyć do Regionu Kurpi Zielonych!

Regionalne Centrum Animacji Kultury (RCAK) zaprasza na cykl kursów e-learningowych „Kultura ludowa w sieci”, popularyzujących dorobek polskiej kultury ludowej w przestrzeni online. Kursy mają na celu najmłodszych i młodzież – wciągnąć w świat folkloru, dorosłych – roztańczyć i zachęcić do aktywności, a seniorom dać szansę wrócić do korzeni.

Po kursach dotyczących tańców narodowych, zaczęliśmy podróż po poszczególnych zakątkach Polski, by poznać tradycje i folklor regionów. Z krainy żyznych gleb i ojczyzny kujawiaka zabierzemy Państwa do Regionu Kurpi Zielonych.

11 sierpnia 2020 o godz. 12.00 na portalu lubuskiekultura.pl w kalendarzu wydarzeń (https://lubuskiekultura.pl/wydarzenia/kultura-ludowa-w-sieci-region-kurpi-zielonych/) opublikujemy siódmy kurs e-learningowy, podczas którego RCAK zaprezentuje folklor Regionu Kurpi Zielonych – charakterystyczne tańce i strój.

Bez względu na wiek, każdy uczestnik kursu będzie miał okazję zdobyć certyfikat potwierdzający jego ukończenie. Wystarczy uważnie uczestniczyć w kursie i udowodnić znajomość słów-kluczy. Dla tych, którzy zdecydują się wziąć udział we wszystkich 16 kursach, przewidziany został dodatkowy certyfikat, poświadczający ukończenie całego cyklu. To prawdziwa gratka dla miłośników polskiego folkloru oraz cenna pamiątka!

Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w kursach i doświadczania kultury ludowej bez konieczności wychodzenia z domu. Polecamy również śledzić portal lubuskiekultura.pl i profil RCAK na Facebooku, gdzie niebawem ukaże się zajawka kolejnego kursu!

Szczegółowe informacje na temat „Kultury ludowej w sieci” dostępne są na stronach www.lubuskiekultura.pl, www.rcak.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Kultura ludowa w sieci