Sekcje zainteresowań

GRAFIK

W Małomickim Ośrodku Kultury funkcjonują następujące sekcje zainteresowań:

 

OSOBA PROWADZĄCA: URSZULA STOCHEL-MATUSZAK

Zespół powstał w oparciu o potencjał KGW w Bobrzanach. Reprezentuje Gminę Małomice na licznych przeglądach i festiwalach. W roku 2019 został zaproszony do oprawy muzycznej Dożynek Wojewódzkich w Krzeszycach. W repertuarze zespołu oprócz utworów znalezionych w licznych śpiewnikach zespół prezentuje pieśni które są autorstwa jego członków.

OSOBA PROWADZĄCA : URSZULA STOCHEL-MATUSZAK

Zespół istnieje od ponad 10 lat. Jego członkami są mieszkanki i mieszkańcy Gminy Małomice, osoby już nieaktywne zawodowo. W repertuarze zespołu można znaleźć pieśni patriotyczne, religijne i okolicznościowe ale również biesiadne i popularne. Małomiczanie godnie reprezentują Gminę w czasie lokalnych wydarzeń kulturowych, są również często zapraszane na przeglądu i spotkania grup śpiewaczych.

OSOBA PROWADZĄCA: PAULINA HALEC

Na zajęciach z języka angielskiego dzieci rozwijają kompetencje lingwistyczne u boku doświadczonej, energicznej nauczycielki, która wykorzystując sprawdzone metody nauki języka obcego dostosowuje je do potrzeb grupy. Wspierając rozwój naszych pociech w naturalny sposób wdraża je w świat słówek i zwrotów. Zajęcia prowadzone są z wielką pasją.

OSOBA PROWADZĄCA: EWA LEWANDOWSKA

Zajęcia prowadzone są przez niezwykle sympatyczną instruktorkę, która doskonale wie jak przekazać dzieciom tajniki wiedzy z zakresu dziennikarstwa. Na tych spotkaniach nikt nie będzie się nudził! Twórcze myślenie, naturalna ciekawość świata sprawi, że w tym gronie wyrosną świetnie zapowiadający się młodzi dziennikarze.

OSOBA PROWADZĄCA: BEATA SZPUNAR

Zajęcia plastyczno-manualne prowadzone są w swobodnej atmosferze, gdzie dzieci poprzez prace plastyczne mogą wyrażać swoje emocje oraz rozwijać kreatywność. Niezwykle ciepła Pani instruktor potrafi wykorzystać wszystkie swoje zdolności, aby pobudzić wyobraźnię dzieci na każdym etapie twórczym, jaki odtwórczym pozwalając jednocześnie na samodzielność.

OSOBA PROWADZĄCA: KATARZYNA POPRAWSKA

Zajęcia muzyczne prowadzi doświadczona i niezwykle energiczna instruktorka, która stosując różnorodne bodźce potrafi utrzymać skupienie dziecka. Rozwija umiejętności wokalne, rytm oraz tempo. Dla każdej pociechy są to niezwykle barwne zajęcia, gdzie rodzi się zamiłowanie do muzyki.

OSOBA PROWADZĄCA: HALINA JÓZEFOWSKA

Na tych zajęciach tanecznych dzieci przez zabawę uczą się elementów tańca oraz rytmiki, rozwijając przy tym koordynacje ruchową. Zajęcia prowadzi instruktorka, z niesamowitym podejściem do dzieci, która doskonale potrafi rozwijać umiejętności taneczne dzieci.